Wkrótce głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2018

W dniach 12-19 października (od czwartku przez tydzień) trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2018. 

Głosowanie odbywać się będzie w punktach do głosowania rozlokowanych w całym mieście (na naszym Osiedlu – w biurze Rady Osiedla Mieszka I ul. Piastowska 46 w godz. 16.00-17.00, z wyjątkiem soboty i niedzieli) oraz całodobowo przez Internet. Szczegóły dotyczące głosowania przybliżono TUTAJ. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z projektami oraz do głosowania!

Nowością jest możliwość głosowania na wybrany projekt osiedlowy przez każdego Mieszkańca Bielska-Białej, niekoniecznie zamieszkałego na osiedlu, którego dotyczy projekt.

Z Osiedla Mieszka I do udziału w głosowaniu zakwalifikowały się następujące projekty osiedlowe, z których pierwszy pt. „Modernizacje terenów miejskich na Osiedlu Mieszka I”  (nr 19OBB-001) – w razie wygranej w głosowaniu – pozwoliłyby Osiedlu sięgnąć w 2018 roku po pokaźną kwotę 100 tys zł. na inwestycje na terenach osiedlowych, a drugi „Remont traktów pieszych …” (nr 19OBB-003) zaledwie po połowę tej sumy:

Ponadto do głosowania zakwalifikowały się jeszcze dwa projekty z puli projektów ogólnomiejskich, dotyczące remontów dróg na obszarze naszego Osiedla. Można głosować na jeden z nich niezależnie od głosowania na jeden z wyżej wymienionych projektów osiedlowych. Są to:

OBB022 • 340 000 złRemont ulicy Krzywoustego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Wita Stwosza, na długości bloków Krzywoustego 12 i 9

OBB016 • 190 000 złRemont drogi dojazdowej i chodników w rejonie szkoły i osiedla przy ul. Mieszka I w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *