Starania o plac zabaw i siłownię plenerową.Budżet obywatelski Bielska-Białej.

Rada Osiedla chce poinformować, że w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego (o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ) z naszego Osiedla został zgłoszony jeden, ale za to kluczowy projekt pt.: “Aktywne Osiedle. Urządzenie placu zabaw i siłowni plenerowej na Osiedlu Mieszka I”

Projekt zakłada stworzenie ogólnodostępnych, spełniających współczesne standardy placu zabaw i siłowni plenerowej na wolnym terenie za blokiem Piastowska 42, w sąsiedztwie budynku Kuratorium Oświaty. Wskazany teren ma  cechy osiedlowego zieleńca z parkowym drzewostanem, jest izolowany od ruchu ulicznego ul. Piastowskiej i związanych z nim uciążliwości przez budynki o nr Piastowska 42 i Piastowska 44.  Pierwsza część kalkulacji obejmuje: 10 urządzeń placu zabaw (o zróżnicowanych funkcjach i przeznaczonych dla różnych grup wiekowych), altankę piknikową (przeznaczoną głównie dla dorosłych, w tym opiekunów dzieci) oraz 3 ławki. Druga część kalkulacji obejmuje 8 zróżnicowanych urządzeń do ćwiczeń w ramach tzw. siłowni plenerowej, mających służyć głównie dorosłym mieszkańcom, w tym seniorom zamieszkującym Osiedle Mieszka I).

Los tego projektu, w tym jego ostateczna lokata na liście rankingowej leży w naszych rękach.

Głosowanie nad projektami będzie bardzo ważnym momentem dla Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Rozpocznie się ono 7 kwietnia 2014 r. i potrwa do 11 kwietnia 2014 r. Będzie ono przebiegało na trzy sposoby, a każdy z mieszkańców wybierze dogodny dla siebie:korespondencyjnie, osobiście, albo drogą elektroniczną za pomocą strony internetowej. Każdy głosujący otrzyma do dyspozycji 10 punktów, które może przeznaczyć na jeden projekt lub podzielić te punkty pomiędzy dwa lub więcej projektów, które uzna za najlepsze. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości. Potem nastąpi przekazanie zwycięskich projektów do poszczególnych jednostek miasta lub wydziałów UM, które je zrealizują.

Istotne informacje dla głosujących

Należy zwrócić uwagę, że każdy uprawniony mieszkaniec będzie mógł głosować tylko jeden raz. Niestety, jeżeli mieszkaniec odda głos więcej niż jeden raz lub zagłosuje na różne dostępne sposoby tj. osobiście, korespondencyjnie i elektronicznie wówczas wszystkie oddane przez niego głosy uznane zostaną w całości za nieważneNieważne będą również w całości głosy, w których bielszczanin/bielszczanka przydzieli wybranym przez siebie projektom więcej niż 10 punktów łącznie. Pamiętać również należy, że przyznać można tylko pełny punkt / punkty (nieważne zatem będzie przydzielenie przez głosującego mieszkańca dla wybranego projektu np. 5,5 pkt lub 1,25 pkt, itp.)

A zatem do dzieła!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *