Liczne inwestycje na Osiedlu z Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku

Rada Osiedla informuje, że w głosowaniu Mieszkańców na projekty osiedlowe zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielska-Białej 2018, przeprowadzonym w dniach 12-19 października 2017 r., z dużą przewagą głosów został wyłoniony do realizacji projekt: „Modernizacje terenów miejskich na Os. Mieszka I.”  Autorzy projektu:Przemysław Olek, Jakub Urbaniec; Budżet zadania: 100 tys. zł. 

Jest to świetna wiadomość dla społeczności naszego Osiedla, ponieważ dzięki temu możemy spodziewać się wykonania w 2018 roku:

  • remontu początkowego (będącego w najgorszym stanie) odcinka drogi wewnętrznej – bocznej Wita Stwosza na tyłach bloku Piastowska 46 (okalającej budynek Kuratorium Oświaty i prowadzącej do placu zabaw oraz do bloku Piastowska 42),
  • rewitalizacji skweru przy przystanku autobusowym (pomiędzy ulica Piastowską a blokiem Piastowska 46),
  • wymiany ponad 30 ławek w różnych miejscach na terenie Osiedla (w tym wzdłuż chodnika przy ul. Krzywoustego – naprzeciwko Przedszkola nr 2),
  • posadowienia 2 gablot informacyjnych w uczęszczanych miejscach Osiedla.

Tak przedstawiają się wyniki głosowania na projekty osiedlowe:

 

 

 

 

Z naszego Osiedla zgłoszono również 2 projekty do puli tzw. projektów ogólnomiejskich. Obydwa dotyczyły szeroko pojętych remontów drogowych (rzeczywiście potrzebnych), ale z racji trudnej konkurencji w tej kategorii projektów osiągnięta liczba głosów nie wystarczyła do tego, aby któryś z nich zakwalifikował się do realizacji. Niemniej jednak Rada Osiedla uważa, że nawet w takiej sytuacji zgłoszenie i promowane danego projektu jest bardzo dobrym sposobem na sygnalizowanie pilnych potrzeb inwestycyjnych Osiedla.

Rada Osiedla serdecznie dziękuje Mieszkańcom za liczny udział w głosowaniu i wszystkie oddane głosy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *