Bezpiecznie do szkoły

Na zdjęciu plakat propagujący bezpieczną drogę do szkoły
Plakat propagujący akcję bezpiecznej drogi do szkoły
Policjanci z drogówki już od kilku tygodni przygotowywali się na powrót uczniów do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W razie potrzeby prosili zarządców dróg o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.
W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego – zarówno kierowców, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz o obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę na sposób przewożenia dzieci i czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. W całym kraju na ekranach LED firma Screen Network S.A. emitować będzie spot pt. Bezpieczna droga do szkoły.
Policja wystosowała na swojej stronie apel do uczestników ruchów drogowego, w którym czytamy m.in.: 
Rodzicu, opiekunie: dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład, zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami, ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze. 
Kierowco, w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami, wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza, zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych. 
Nauczycielu, pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego, ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *