Seniorze nie jesteś sam!

Szanowni Seniorzy!
Jeżeli jesteście sami to nie znaczy, że jesteście samotni.
O pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy i zaopatrzenie w leki
można zwrócić się do Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej
pod numerami telefonów 33 814 62 21, 33 811 99 00, 33 19 288
Możecie dzwonić także, jeżeli chcecie porozmawiać, czy uzyskać odpowiedzi
na nurtujące Was pytania w związku z zaistniałą, trudną sytuacją.

Jak ochronić się przez zakażeniem?

Opublikowano: 20 Mar 2020

Jak ochronić się przez zakażeniem?

Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Jak myć ręce

mycie rąk

Skrzynka na korespondencję

Opublikowano: 20 Mar 2020

W związku z czasowym zawieszeniem bezpośredniej obsługi mieszkańców od 20 marca przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6 wystawiona będzie specjalna skrzynka korespondencyjna, w której będzie można umieszczać pisma kierowane do UM.

Skrzynka będzie do dyspozycji mieszkańców w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Przekazana w ten sposób korespondencja, która z oczywistych powodów nie będzie mogła zostać potwierdzona datą wpływu, powinna zawierać informację, do którego wydziału lub do której komórki organizacyjnej Urzędu Miejskiego jest kierowana.

Godziny pracy Urzędu Miejskiego:
poniedziałek–środa 7:30–15:30
czwartek 7:30–18:00
piątek 7:30–13:00

Zamkniety plac zabaw

Opublikowano: 20 Mar 2020

Prezydent Bielska-Białej podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placów zabaw oraz siłowni na świeżym powietrzu na terenie miasta.

W związku z nagminnym nieprzestrzeganiem rekomendacji w sprawie pozostania mieszkańców (w szczególności dzieci i młodzieży) w domach informujemy, iż od 19 marca aż do odwołania zostały wyłączone z użytkowania place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty rekreacyjno-sportowe na terenie miasta. Taką decyzję podjęto w związku z zagrożeniem epidemicznym dotyczącym koronawirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców, w tym także tych najmłodszych.
Miejsca te zostały otaśmowane oraz zaopatrzone w stosowne komunikaty. Władze miasta apelują, żeby ze względów bezpieczeństwa bezwzględnie stosować się do tych obostrzeń. Jednocześnie na wszystkich miejskich terenach rekreacyjnych zostaną do końca tygodnia umieszczone infografiki dotyczące bezpiecznego zachowania, mającego na celu minimalizację zagrożeń związanych z koronawirusem.

Prosimy o pozostanie w domach – nie narażajmy siebie i innych