Ważna informacja

Opublikowano: 11 Mar 2020

Otrzymaliśmy komunikat z Wydziału Prasowego bielskiego ratusza. Oto jego treść:

„W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zebrań sprawozdawczo-wyborczych Rad Osiedli, które miały odbyć się w marcu i kwietniu. Odwołane zostają także planowane w najbliższym czasie duże spotkania, w tym te poświęcone ewentualnej budowie w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych.

Na wniosek Prezydenta został ponadto wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim oraz we wszystkich podległych bielskiemu samorządowi Domach Pomocy Społecznej.

Samorząd zawiesza działalność instytucji kultury – to decyzja po dzisiejszym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Nie odbędą się zaplanowane na najbliższy czas imprezy w BCK, MDK oraz Książnicy Beskidzkiej. Od jutra działalność zawieszają teatry.

– Zawieszamy działalność Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka, nie odbędą się planowane na najbliższy czas imprezy w placówkach Miejskiego Domu Kultury oraz w Książnicy Beskidzkiej i wszystkich jej filiach. W Książnicy i jej filiach zostają zamknięte czytelnie, od czwartku zawieszają działalność funkcjonujące na terenie miasta kluby seniora – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Jarosław Klimaszewski.

Wcześniej urzędnicy poinformowali, że odwołane zostają duże spotkania, w tym poświęcone ewentualnej budowie w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych, zebrania sprawozdawczo-wyborcze Rad Osiedli oraz wprowadzony został całkowity zakaz odwiedzin w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim oraz w Domach Pomocy Społecznej.

Prezydent zwraca się także do dyrektorów wszystkich bielskich placówek oświatowych o odwołanie zaplanowanych na najbliższe tygodnie akademii, uroczystości, występów i innych imprez. Prezydent apeluje do prywatnych organizatorów przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych o ich przełożenie na inny termin.